Otkad smo pre 30 godina ušli u polje filtracije vode ovo pitanje dobijamo stalno. Filteri za vodu su komplikovana tema ali u nastavku teksta ćemo se potruditi da vam je što više pojednostavimo.
Na pitanje koji je najbolji filter je teško odgovoriti. Delimično zato što se mnogi naši kupci nadaju odgovoru koji će im reći tačan filter (brend ili model) koji mogu odabrati od naših proizvoda, ili možda nečiji drugi, i kupiti ga koliko sutra.
Izbor najboljeg rešenja za prečišćavanje vode nije uvek tako jednostavan kao što se može pomisliti, uglavnom zato što ne postoji jedan filter koji je najbolji za sve.
Ali to ne sprečava mnoge proizvođače filtera na tržištu da tvrde da su “najbolji”, i ako ste istraživali filtere verovatno znate o čemu pričamo…
Sigurno ne mogu svi biti najbolji filteri za vodu!
Pa kako onda da znate koji prečišćivač da kupite?
Otkrivamo vam zašto ne postoji nešto kao što je najbolji filter za svakoga, koji je bolji od svih ostalih, ali isto otkrivamo i kako možete odabrati optimalan filter za vodu za vas:
Zašto filtrirate vodu? (Svrha filtracije)
Ako ste odlučili da filtrirate vodu sa česme u svom domaćinstvu, to je verovatno zato što niste zadovoljni sa njom. Ideja da pijete hlorisanu vodu koja je prošla kroz stare cevi vam nije privlačna, a još manje da se kupate u njoj.
Može biti da posedujete lokal za hemijsko čišćenje, ili kafić pa želite da zaštitite svoje mašine i aparate od stvaranja naslaga kamenca. Ako imate restoran onda Vam je potreban filter koji će ukloniti sve neželjene mirise i ukuse iz vode sa kojom se kuva…
Ali takođe može biti da ste stomatološki hirurg na primer, pa je određena vrsta rešenja za prečišćavanje vode industrijski zahtev. Ako je tako, onda filter za vodu koji samo uklanja hlor neće biti najbolji izbor za vas, čak i ako je filter najbolji filter za uklanjanje hlora.
Primetićete da nešto tako jednostavno kao što je svrha filtracije može radikalno promeniti tip filtera za vodu koji bi trebalo da kupite…
Tako da, jedna od prvih stvari koju bi trebalo da se zapitate je šta stoji iza vaše odluke da filtrirate vodu, kakva vam voda treba i koi je cilj filtriranja.
Da li je to voda boljeg kvaliteta u vašem domu, restoranu, kafiću, ili stomatološkoj ordinaciji itd.?
Za svaku od ovih situacija je potreban potreban drugačiji tip filtera za vodu.
Još jedno od važnih pitanja na koje bi trebalo obratiti pažnju pri izboru pravog prečišćivača za vas je:
Za koje kontaminante vam trebaju filteri za vodu?
Kao što nisu svi filteri jednaki, voda iz slavine u nije svuda ista. Voda iz slavine koju dobijate u Beogradu neće biti ista kao voda iz slavine u Zrenjaninu.
Čak i unutar istog grada postoje razlike u sastavu vode iz vodovoda. To je zato što se voda može dobiti iz različitih izvora (podzemna voda, privatni bunar, sakupljena voda, voda iz jezera ili reka, itd.)
Dok voda putuje ka vašem domu, može da pokupi različite sastojke.
Samo identifikovanjem i razumevanjem sastava vode može se početi razmišljati o tome koji su najbolji filteri za vodu za vas.
Potreban vam je filter koji se može izboriti sa nepoželjnim sastojcima u vašoj vodi, ali da ne ukloni ono što je preko potrebno vašem organizmu.
Na primer, ako ste povezani sa komunalnim vodosnabdevanjem, trebalo bi da brinete o hloru, hloraminu, fluoru(ako se koristi) i dezinfekcijskim nus-proizvodima.
U Srbiji i okolnim zemljama se uglavnom koristi hlor zbog svoje male nabavne cene.
Gradska voda ima takođe problem sa ukusom, mirisom, bojom teškim metalima itd.
Ako se koristi voda iz privatnog bunara, hlor verovatno neće biti najveća briga. Moraćete da se bavite drugim, gorućim pitanjima poput nitrita, nitrata bakterija, virusa, cista, herbicida, pesticida, sedimenata itd.
NAPOMENA: Ukoliko imate bunar najbolje je da vodu odnesete na analizu pre nego što razmotrite kupovinu bilo kog filtera, i to bi bilo poželjno u više navrata da se odnese jer parametri mogu varirati.
Top 3 tipa filtera za vodu
Filteri za vodu sa tehnologijom reversne osmoze (RO)
Sistemi za filtraciju sa reverznom osmozom mogu biti skupi, jer oni uklanjaju gotovo sve iz vode.
Reversna osmoza je prevashodno namenjena za desalinizaciju vode, što znači da ona ima sposobnost da iz vode ukoni čak i rastvorene molekule soli. Ogromni sistemi reversne osmoze su u upotrebi u zemljama koje nemaju svoje izvore slatke pijaće vode, poput zemalja na Arabijskom poluostrvu koje moraju svoju vodu da crpe iz mora.
Reversna osmoza je opravdan trošak za mesta koja imaju katastrofalnu vodu iz vodovoda, ili u domaćinstvima gde je bunar neverovatno zagađen.
Ali postoji jedan problem sa reversnom osmozom, tačnije više njih…
Filteri sa reversnom osmozom ulanjaju iz vode sve, pa čak i povoljan mineralni sastav. Voda posle ovog tipa filtracije najviše liči na destilovanu.
Zauzimaju dosta mesta! Gabaritni su i zauzeće ogroman prostor gde god se instaliraju, pogotovo jer imaju rezervoar.
Taj isti rezervoar je posle pogodno mesto za bakteriološku kontaminaciju.
Uz to, mogu i da izgube puno vode u procesu filtracije, a vodu mogu da naprave užasno mekom, bez ikakvih korisnih mineralnih jona.
Demineralizovana voda je jako agresivna. Tako da privlači minerale iz čovekovog tela i može da dovede telo do mineralnog deficita.
Upozorenje i izveštaj svetske zdravstvene organizacije o konzumiranju demineralizovane vode možete pročitati ovde
U izveštaju je pobrojano 12 rizika po zdravlje čoveka ukoliko ispija demineralizovanu vodu na duži rok. Izveštaj se zasniva na ogromnom broju eksperimenata i naučnih istraživanja na velikom uzorku u dugom vremenskom razdoblju.
Standardni RO sistemi nisu najbolji filteri za vodu ukoliko želite da se hidrate kako valja .
Postoje neki noviji sistemi koji dodaju minerale nazad ali koliko uspešno to još nije dokazano.
Uostalom u Indiji, zemlji sa jako lošom vodom iz vodovoda, su počeli da zabranjuju prodaju filtera sa tehnologijom reversne osmoze. Više o tome pogledajte na ovom videu:
Bokal sa filterom
Ovo je verovatno jedan od najčešćih tipova filtera za vodu, zahvaljujući niskoj ceni i prenosivosti.
Bokal sa filterom za vodu obično ima 2 dela. U sredini gornje polovine je filter ispunjen uglavnom nasutim aktivnim ugljem, u koji ćete natočiti vodu koju ćete tretirati.
Ako vas interesuje koja je razlika između nasutog i sinterovanog aktivnog uglja pročitajte naš sveobuhvatni članak o aktivnom uglju
Nakon toga filtrirana voda se spušta u donji deo posude i možete je izliti iz nje u čašu.
Zbog ograničenog kapaciteta, bokali sa filterom za vodu uglavnom se koriste za prečišćavanje vode za jednog maksimalno dva čoveka, i filteri moraju jako često da se menjaju.
Bokali sa filterom uglavnom služe samo za poboljšanje ukusa i nemaju adekvatnu moć filtracije da uklone veći broj zagađivača.
Filtracija vode aktivnim ugljem i EP membranom
(3 filtera – 8 stepeni filtracije)
Ovaj tip filtera je optimalan za tretiranje gradske vode. Služi kao filter za vodu koji će da garantuje da bilo koja čestica, koja se možda provukla kroz kompleksne sisteme filtracije u vodovodu, biti zaustavljena.
Vrlo su jednostavni za korišćenje i instalaciju. Usput ne zauzimaju mnogo prostora.
Ovakav filter bi trebalo sa lakoćom da ukloni rđu talog iz cevi, da smanji koncentraciju teških metala, kao i da potpuno ukloni slobodan hlor u vodi.
Najvažnija karakteristika ovih filtera je to što oni održavaju povoljan mineralni sastav vode za razliku od filtera sa reversnom osmozom.
Znači imaćete vodu oslobođenu zagađivača sa prirodnim mineralnim sastavom.
Takođe, nemaju rezervoar pa nema dodatne opasnosti od kontaminacije vode, plus je ušteđeno na prostoru. Win win. 🙂
Sastav filtera i šta uklanjaju?
1. Filter je polipropilenski predfilter koji je obmotan oko bloka sinterovanog aktivnog uglja sa srebrom i antibakterijskim keramičkim kuglama.
Polipropilenski predfilter je prva barijera na koju voda nailazi i služi da se uklone krupnije nečistoće poput rđe i taloga iz starih cevi.
Blok sinterovanog aktivnog uglja služi da ukloni hemijske nečistoće poput hlora, štetna organska jedinjenja, herbicide, pesticide, miris boju i ukus.
Antibakterijske kugle su tu jer je aktivni ugalj u filtraciji poznat po tome da je sklon kontaminaciji pa je preporučivo da uvek uz njega bude neki bakteriostatik.
Polipropilenski predfilter je u ovom filteru zaštita EP membrani
Elektro-pozitivna (mikrobiološka membrana) služi da se uklone mikroorganizmi poput bakterija, virusa i parazita kao i 6 teških metala poput alumiijuma, kadmijuma, hromijuma, olova, žive i gvožđa. Mikrobiološka barijera je bitna u slučaju da negde pukne cev i dodje do kontaminacije, a hlor iz vodovoda nije uspeo da odreaguje i ubije bakterije, jer je za to potrebno oko 20 min. Teški metali uglavnom predstavljaju opasnost zbog starih cevi i priključaka.
ACF je dodatna barijera hemijskim nečistoćama jer ima iste osobine kao sinterovani bok aktivnog uglja samo je u obliku fibera kako bi mogao da stane u ovaj filter. To je medijum koji se koristi u Voden Tušu
3. Filter je sinterovani aktivni ugalj sa srebrom I agensom za teške metale
Blok sinterovanog aktivnog uglja služi da “finalno ispolira” vodu i osigura da su potpuno ukolnjeni bilo kakav miris i ukus vode iz vodovoda. Impregniran je srebrom koje je poznato kao odličan bakteriostatik.
Agens za teške metale služi kao dodatna barijera da zadrži u potpunosti olovo koje je najopasniji teški metal.
Zaključak
Kao što vidite, filteri za vodu su izuzetno raznoliki i možda postoje najbolji filteri za određene situacije ili aplikacije, ali teško je dizajnirati sistem koji će sve usrećiti.
Stoga je jedini način da odredite najbolji filter za vas, da tačno procenite vaše potrebe u pogledu kvaliteta vode, količine i instalacije.
Ukoliko vam je potrebna pomoć pri izboru filtera slobodno nas pozovite. Zajedničkim snagama sa nekim od naših inženjera ćete sigurno doći do najboljeg mogućeg rešenja za vašu vodu.
Fenomenalan tekst sa puno korisnih informacija! Jako je retko naci tekst gde mozes detaljno naci sve sto te zanima. Ja sam u nedostatku informacija kupio RO za kucu, ali planiram da je promenim. Sve najbolje!
Nisam imao pojma šta zapravo radi reversna osmoza, tj da pravi destilovanu vodu. Ovo zapravo ima smisla. Hvala Vam puno na informacijama.
Trenutno razmišljamo i istražujemo koji tip filtracije je najbolji za naš stan.
Da li možemo da Vas dobijemo na ovaj kontakt telefon što se nalazi na sajtu?
Pozdrav iz budućnosti prečišćavanja vode Predstavljamo revolucionarnu promenu koju NanoCeram(Disruptor) tehnologija donosi u svet filtracije vode Zamisli svet gde je pristup bezbednoj, čistoj vodi više ne samo želja, već realnost za svakog pojedinca. Ova vizija postaje dostižna zahvaljujući inovaciji koja je prvobitno razvijena da zadovolji potrebe astronauta u svemiru - NanoCeram tehnologiji filtracije. Naučna [...]
Zamisli da možeš da ukloniš sve pesticide sa svoje omiljene hrane — voća i povrća. I ne samo to, već i bakterije, viruse, antibiotike i hormone sa mesa, ribe i morskih plodova. A sad zamisli, da je to brzo i jednostavno… Zvuči skoro previše dobro, da bi bilo istinito, zar ne? Uz malu pomoć …
Otkrivamo 10 najznačajnijih mitova o vodi u koje veruješ. Ne krivimo te, jer kruži previše dezinformacija. U neke mitove smo i sami verovali ranije, jer su deo folklora i propagande. Kao tim ljudi sa preko 30 godina iskustva u filtraciji sakupili smo neke od najzanimljivijih zabluda o vodi. 1. Flaširana voda je najzdravija [...]
Lista ČekanjaOstavi svoju validnu email adresu, ako želiš da te obavestimo kada proizvod bude opet na stanju. Količina je ograničena, prednost imaju klijenti koji su prijavljeni na listu čekanja.
Najbolji filteri za vodu – Top 3
Sadržaj
Koji su najbolji filteri za vodu na tržištu?
Otkad smo pre 30 godina ušli u polje filtracije vode ovo pitanje dobijamo stalno. Filteri za vodu su komplikovana tema ali u nastavku teksta ćemo se potruditi da vam je što više pojednostavimo.
Na pitanje koji je najbolji filter je teško odgovoriti. Delimično zato što se mnogi naši kupci nadaju odgovoru koji će im reći tačan filter (brend ili model) koji mogu odabrati od naših proizvoda, ili možda nečiji drugi, i kupiti ga koliko sutra.
Izbor najboljeg rešenja za prečišćavanje vode nije uvek tako jednostavan kao što se može pomisliti, uglavnom zato što ne postoji jedan filter koji je najbolji za sve.
Ali to ne sprečava mnoge proizvođače filtera na tržištu da tvrde da su “najbolji”, i ako ste istraživali filtere verovatno znate o čemu pričamo…
Sigurno ne mogu svi biti najbolji filteri za vodu!
Pa kako onda da znate koji prečišćivač da kupite?
Otkrivamo vam zašto ne postoji nešto kao što je najbolji filter za svakoga, koji je bolji od svih ostalih, ali isto otkrivamo i kako možete odabrati optimalan filter za vodu za vas:
Zašto filtrirate vodu? (Svrha filtracije)
Ako ste odlučili da filtrirate vodu sa česme u svom domaćinstvu, to je verovatno zato što niste zadovoljni sa njom. Ideja da pijete hlorisanu vodu koja je prošla kroz stare cevi vam nije privlačna, a još manje da se kupate u njoj.
Može biti da posedujete lokal za hemijsko čišćenje, ili kafić pa želite da zaštitite svoje mašine i aparate od stvaranja naslaga kamenca. Ako imate restoran onda Vam je potreban filter koji će ukloniti sve neželjene mirise i ukuse iz vode sa kojom se kuva…
Ali takođe može biti da ste stomatološki hirurg na primer, pa je određena vrsta rešenja za prečišćavanje vode industrijski zahtev. Ako je tako, onda filter za vodu koji samo uklanja hlor neće biti najbolji izbor za vas, čak i ako je filter najbolji filter za uklanjanje hlora.
Primetićete da nešto tako jednostavno kao što je svrha filtracije može radikalno promeniti tip filtera za vodu koji bi trebalo da kupite…
Tako da, jedna od prvih stvari koju bi trebalo da se zapitate je šta stoji iza vaše odluke da filtrirate vodu, kakva vam voda treba i koi je cilj filtriranja.
Da li je to voda boljeg kvaliteta u vašem domu, restoranu, kafiću, ili stomatološkoj ordinaciji itd.?
Za svaku od ovih situacija je potreban potreban drugačiji tip filtera za vodu.
Još jedno od važnih pitanja na koje bi trebalo obratiti pažnju pri izboru pravog prečišćivača za vas je:
Za koje kontaminante vam trebaju filteri za vodu?
Kao što nisu svi filteri jednaki, voda iz slavine u nije svuda ista. Voda iz slavine koju dobijate u Beogradu neće biti ista kao voda iz slavine u Zrenjaninu.
Čak i unutar istog grada postoje razlike u sastavu vode iz vodovoda. To je zato što se voda može dobiti iz različitih izvora (podzemna voda, privatni bunar, sakupljena voda, voda iz jezera ili reka, itd.)
Dok voda putuje ka vašem domu, može da pokupi različite sastojke.
Samo identifikovanjem i razumevanjem sastava vode može se početi razmišljati o tome koji su najbolji filteri za vodu za vas.
Potreban vam je filter koji se može izboriti sa nepoželjnim sastojcima u vašoj vodi, ali da ne ukloni ono što je preko potrebno vašem organizmu.
Na primer, ako ste povezani sa komunalnim vodosnabdevanjem, trebalo bi da brinete o hloru, hloraminu, fluoru(ako se koristi) i dezinfekcijskim nus-proizvodima.
U Srbiji i okolnim zemljama se uglavnom koristi hlor zbog svoje male nabavne cene.
Gradska voda ima takođe problem sa ukusom, mirisom, bojom teškim metalima itd.
Ako se koristi voda iz privatnog bunara, hlor verovatno neće biti najveća briga. Moraćete da se bavite drugim, gorućim pitanjima poput nitrita, nitrata bakterija, virusa, cista, herbicida, pesticida, sedimenata itd.
NAPOMENA: Ukoliko imate bunar najbolje je da vodu odnesete na analizu pre nego što razmotrite kupovinu bilo kog filtera, i to bi bilo poželjno u više navrata da se odnese jer parametri mogu varirati.
Top 3 tipa filtera za vodu
Filteri za vodu sa tehnologijom reversne osmoze (RO)
Sistemi za filtraciju sa reverznom osmozom mogu biti skupi, jer oni uklanjaju gotovo sve iz vode.
Reversna osmoza je prevashodno namenjena za desalinizaciju vode, što znači da ona ima sposobnost da iz vode ukoni čak i rastvorene molekule soli. Ogromni sistemi reversne osmoze su u upotrebi u zemljama koje nemaju svoje izvore slatke pijaće vode, poput zemalja na Arabijskom poluostrvu koje moraju svoju vodu da crpe iz mora.
Reversna osmoza je opravdan trošak za mesta koja imaju katastrofalnu vodu iz vodovoda, ili u domaćinstvima gde je bunar neverovatno zagađen.
Ali postoji jedan problem sa reversnom osmozom, tačnije više njih…
Upozorenje i izveštaj svetske zdravstvene organizacije o konzumiranju demineralizovane vode možete pročitati ovde
U izveštaju je pobrojano 12 rizika po zdravlje čoveka ukoliko ispija demineralizovanu vodu na duži rok. Izveštaj se zasniva na ogromnom broju eksperimenata i naučnih istraživanja na velikom uzorku u dugom vremenskom razdoblju.
Standardni RO sistemi nisu najbolji filteri za vodu ukoliko želite da se hidrate kako valja .
Postoje neki noviji sistemi koji dodaju minerale nazad ali koliko uspešno to još nije dokazano.
Ako koristite standardni sistem reverzne osmoze za filtriranje vode, obavezno nabavite proizvod koji će dodati minerale posle filtracije. Ovo je pristupačan, standardni sistem reverzne osmoze.
Uostalom u Indiji, zemlji sa jako lošom vodom iz vodovoda, su počeli da zabranjuju prodaju filtera sa tehnologijom reversne osmoze. Više o tome pogledajte na ovom videu:
Bokal sa filterom
Ovo je verovatno jedan od najčešćih tipova filtera za vodu, zahvaljujući niskoj ceni i prenosivosti.
Bokal sa filterom za vodu obično ima 2 dela. U sredini gornje polovine je filter ispunjen uglavnom nasutim aktivnim ugljem, u koji ćete natočiti vodu koju ćete tretirati.
Ako vas interesuje koja je razlika između nasutog i sinterovanog aktivnog uglja pročitajte naš sveobuhvatni članak o aktivnom uglju
Nakon toga filtrirana voda se spušta u donji deo posude i možete je izliti iz nje u čašu.
Zbog ograničenog kapaciteta, bokali sa filterom za vodu uglavnom se koriste za prečišćavanje vode za jednog maksimalno dva čoveka, i filteri moraju jako često da se menjaju.
Bokali sa filterom uglavnom služe samo za poboljšanje ukusa i nemaju adekvatnu moć filtracije da uklone veći broj zagađivača.
Filtracija vode aktivnim ugljem i EP membranom
(3 filtera – 8 stepeni filtracije)
Ovaj tip filtera je optimalan za tretiranje gradske vode. Služi kao filter za vodu koji će da garantuje da bilo koja čestica, koja se možda provukla kroz kompleksne sisteme filtracije u vodovodu, biti zaustavljena.
Vrlo su jednostavni za korišćenje i instalaciju. Usput ne zauzimaju mnogo prostora.
Ovakav filter bi trebalo sa lakoćom da ukloni rđu talog iz cevi, da smanji koncentraciju teških metala, kao i da potpuno ukloni slobodan hlor u vodi.
Jedan takav prečišćivač vode je na primer naš Pureal Line Changer
Najvažnija karakteristika ovih filtera je to što oni održavaju povoljan mineralni sastav vode za razliku od filtera sa reversnom osmozom.
Znači imaćete vodu oslobođenu zagađivača sa prirodnim mineralnim sastavom.
Takođe, nemaju rezervoar pa nema dodatne opasnosti od kontaminacije vode, plus je ušteđeno na prostoru. Win win. 🙂
Sastav filtera i šta uklanjaju?
1. Filter je polipropilenski predfilter koji je obmotan oko bloka sinterovanog aktivnog uglja sa srebrom i antibakterijskim keramičkim kuglama.
2. Filter je polipropilenski predfilter + elektro-pozitivna (mikrobiološka membrana) + ACF (activated carbon fiber) vlakna inpregnirana aktivnim ugljem
3. Filter je sinterovani aktivni ugalj sa srebrom I agensom za teške metale
Zaključak
Kao što vidite, filteri za vodu su izuzetno raznoliki i možda postoje najbolji filteri za određene situacije ili aplikacije, ali teško je dizajnirati sistem koji će sve usrećiti.
Stoga je jedini način da odredite najbolji filter za vas, da tačno procenite vaše potrebe u pogledu kvaliteta vode, količine i instalacije.
Ukoliko vam je potrebna pomoć pri izboru filtera slobodno nas pozovite. Zajedničkim snagama sa nekim od naših inženjera ćete sigurno doći do najboljeg mogućeg rešenja za vašu vodu.
I zapamtite…
Ako nemate filter, vi ste filter!
10 replies to “Najbolji filteri za vodu – Top 3”
Biljana Šojatović
Koja je cena Pureal uredjaja?
luka
Hvala Vam na interesovanju. 🙂 Sve cene filtera možete videti na sledećem linku: https://voden.rs/product-category/filteri-za-vodu/
Uros Filipovic
ODLICAN TEKST.GDE MOGU KUPITI PUREAL UREDJAJ.
Dragan
Zanimljivo, nisam znao ovo o reversnoj osmozi… ali kad se malo bolje razmisli logično je da je tako. Jako informativan tekst!
Nikola Markovic
Fenomenalan tekst sa puno korisnih informacija! Jako je retko naci tekst gde mozes detaljno naci sve sto te zanima. Ja sam u nedostatku informacija kupio RO za kucu, ali planiram da je promenim. Sve najbolje!
Marija Popovic
Sjajan tekst!
Miroslav Lazarevic
Postovani
Kako se pure spaja sa tekucom vodom u kuhinji. Nigde nema opisa
Marija
Hvala Vam na interesovanju za naše proizvode. 🙂
Video instalacije je na sledećem linku : https://www.youtube.com/watch?v=hjvZCzFXzyo&t=95s kao i na ovom: https://www.youtube.com/watch?v=QKKttZ-l3Po&t=10s
Za sve dodatne informacije Vam stojimo na raspolaganju
Jovan Babić
Jako poučan tekst. Svaka čast.
Pozdrav, Jovan Babić
Uroš Đorđević
Nisam imao pojma šta zapravo radi reversna osmoza, tj da pravi destilovanu vodu. Ovo zapravo ima smisla. Hvala Vam puno na informacijama.
Trenutno razmišljamo i istražujemo koji tip filtracije je najbolji za naš stan.
Da li možemo da Vas dobijemo na ovaj kontakt telefon što se nalazi na sajtu?
Related Posts
Od Svemirskih misija do tvoje Flašice: AHLSTORM DISRUPTOR Filter za vodu
Kako ukloniti pesticide sa voća i povrća? Ne, nije soda bikarbona! Otkrij moć Elektrolize…
Zamisli da možeš da ukloniš sve pesticide sa svoje omiljene hrane — voća i povrća. I ne samo to, već i bakterije, viruse, antibiotike i hormone sa mesa, ribe i morskih plodova. A sad zamisli, da je to brzo i jednostavno… Zvuči skoro previše dobro, da bi bilo istinito, zar ne? Uz malu pomoć …
TOP 10 mitova o vodi